Kulübümüz olarak başarının detaylarda saklı olduğu düşüncesindeyiz. Günümüzde değerli çocuklarımıza ve siz çok değerli velilerimize bize ayırdığınız zamanın öneminin farkında olduğumuz için ,  değerli çocuklarımıza eğitim verirken her detayı düşünerek kaliteli olmasına gayret etmekteyiz.

  • Takımlarımızın hepsi en az 8 en fazla 16 kişiden oluşmaktadır.
  • Takımlarımız 6-18 yaş arası 12 farklı yaş aralığına ayrılmakta , bu yaş kategorileri kendi içlerinde allstar - rookie star -begginer  - tryout olmak üzere 4 ayrı gruptan oluşmaktadır.
  • Takımlarımızda her yaş grubuna özel gerekli teknik ve uygun pedagojik özellikte , özenle denenmiş ve seçilmiş spor akademisi mezunu , milli takımlarda görev yapmış veya üst seviye tbf onaylı antrenörlük kartı olan genç - dinamik , amatör ruhunu ve enerjisini kaybetmemiş hedefleri profesyonel yönde olan kişiler görevlendirilmiştir.
  • Takımlarımızda her yaş grubuna uygun özel uygun ölçüde  saha , ayaralanabilir pota ,  yaş grubuna uygun boyutta top ve en doğru antrenman malzemelerini sağlayabilen . aynı zamanda konusunda uzman yaş grubuna özel seçilmiş basketbol antrenörlerinin görev yaptığı nadir kulüplerdeniz.
  • Antrenman formalarını çift taraflı ve numaralı yaptığımız için 2 ayrı çift forma alma maliyetinden kurtardığımız gibi antrenmanlarda bir örnek giyinen takımlarımız takım disiplerini görsel disiplinleriyle bütünleştirmişlerdir. Forma dışında t- shirt , sweat shirt , atkı , bere , şapka , çorap , çanta gibi tekstil ürünlerini toplu şekilde yaptırıyor , kulübümüze özel bu ürünleri  görsel bütünlük ve aitlik duygusu gelişmesi amacıyla veli ve sporcularımıza sunuyoruz. Lig ve Turnuva maçalarına gittiğimizde kıyafet bütünlüğümüz diğer takımlarında ilgisini toplamakta ve güçlü bir önyargı oluşturmaktadır.
  • Sporcularımız bugüne kadar yaptıkları antrenman sayıları, sportif  yetenekleri, başlangıç yaşları(tecrübeleri) ve oyun seviyelerine göre takımlara böldükten sonrasında , oluşan takımlarımızla 9 yaş itibariyle takımların seviyelerine uygun olan Turnuva ve liglere dahil ediyoruz. Sporcularına  lisans çıkartarak maçlara katılan kulübümüzün oyuncuları lig oynamış , tecrübesini arttırımış oluyor ve böylelikle kazanma -  kaybetme becerisini , takım olarak hareket edebilmeyi , mücadele etmeyi öğreniyor . Sporcularımızın gelişimlerini   gerçekçi bir şekilde değerlendirebiliyoruz.
  • Sporcularımız ara ödüllerle , başarıları karşılığı sertifika , madalya , hediyelik ürünlerle mükafatlandırılırken , koçlarımız tarafından her oyuncumuz uyku saatleri,  beslenme düzeni , ders başarısının önemi , ailevi ve sosyal hayatla ilgili konularda sürekli olarak yapması gerekenleri anlatıyor.
  • Takım sporcularımızın birçoğuna  lisans çıkartıyoruz  , eğitim hayatlarında alacağı burslar için gerekli resmî belge sporcuda bulunsun veya anlaşmalı olduğumuz özel okuldan burs verirken lisanslı sporcu olduğunu resmî hale getirelim istiyoruz...