Bahçeşehir İstanbul Akademi Koleji

Bahçeşehir Biz Okulları

Adres : Akbatı yolu üzeri , evren oto sanayi sitesi önü , Biz okulları ön ve yan bahçesi , Bahçeşehir - Boğazköy- Esenkent - Ispartakule - Hadımköy yolu üzerinde  Ulaşımı araç , minibüs , otobüs , taksi , ve servisimiz ile sağlayabilirsiniz.

Salon 1 Özellikleri :

Tribün : 100 kişi oturma kapasiteli 5 'er kişilik 20 adet bank profiller arasında konumlandırılmıştır. Tribünler yerden 20 cm yükseğe kurulmuştur.

Zemin : 50 cm beton üzerine şilte ve parke uygulaması yapılmıştır. Ölçüleri 25m x 14m her yaş grubuna uygundur.

Saha çizgiler profesyonel bir firma tarafından yapılmış olup, su baskınlarına karşı sahanın drenajı mevcuttur.

Potalar :  yükseklik ayarlı olup her yaş grubuna göre ayarlanabilir , süspansiyonlu çember , halat file , cam panya , en sağlam kalınlıkta profille desteklenmiş ve koruma minderiyle güvenli hale getirilmiştir. 3.20m - 2.20 arası istenilen ölçüye göre ayarlanabilmektedir.

Aydınlatma : 24 adet sport model muhafazalı armatörde toplam 48 adet led aydınlatma kullanılmış toplamda 4800 Watt güçünde güçlü ve tasarruflu aydınlatma sistemi kullanılarak tüm saha maksimum seviyede aydınlatılmaktadır. Ayrıca led panolu score board mevcuttur.

Saha ısıtma sistemi : 20 m radyan boru ve 12000 kWa gücünde motora sahip dev , doğalgaz ısıtıcılı sistem kullanılarak tüm saha ısıtılmaktadır. Bunun dışında mekan kapamada kullanılan izolasyon sıcak ve soğuk havaya karşı saha korumaktadır.

Saha kapama : Toplam 8 taşıyıcı hat üzerine desteklenmiş çok sayıda ara profille betona gömülmüş ve ayriyetten monte edilmiş 500 m2 alana yayılan 7 m yüksekliğinde yapılmıştır. Tavan yükseklik ve kapladığı alan büyük yaş grupları için standart ölçülerdedir .

Saha görsel ve güvenlik : Sahanın her alanında kulübümüzün takım ve sporcularına ait resim görselleri kullanılmış 16 adet koruma minderiyle çarpmalara karşı güvenlik önlemleri alınmıştır.

Ek kullanım alanları: Sahalarımızın yanında bir adet depo odası , bir adet yönetim odası , bir adet antrenör ve store odası mevcuttur.

Havalandırma Sistemi: yarı açılır olduğu için sürgülü sistemden sağlanmaktadır

Adres : Akbatı yolu üzeri , evren oto sanayi sitesi önü , Biz okulları ön ve yan bahçesi , Bahçeşehir - Boğazköy- Esenkent - Ispartakule - Hadımköy yolu üzerinde  Ulaşımı araç , minibüs , otobüs , taksi , ve servisimiz ile sağlayabilirsiniz.

Salon 2 Özellikleri :

Tribün : 100 kişi oturma kapasiteli 40 ar kişilik 2 katlı tribün sistemi profillerin önünde i konumlandırılmıştır. Tribünler yerden 50  cm alçağa kurulmuştur. Bu sayede sahayı daha net görebilmektesiniz.

Zemin : 50 cm beton üzerine olimpiyat onaylı poliüretan epoksi zemin yapılmıştır. Özellikle küçük yaş gruplarına özel , her yaş grubunun kullanımına uygun sporcu sağlığı ve gelişimini en uygun ithal zemindir. Ölçüleri  23 m  x 13 m olup,  her yaş grubuna uygundur.

Saha çizgileri profesyonel bir firma tarafından yapılmış olup, su baskınlarına karşı sahanın drenajı mevcuttur.

Potalar :  Yükseklik ayarlı olup her yaş grubuna göre ayarlanabilir , süspansiyonlu çember , halat file , cam panya , en sağlam kalınlıkta profille desteklenmiş ve koruma minderiyle güvenli hale getirilmiştir. 3.20m - 2.20 arası istenilen ölçüye göre ayarlanabilmektedir.

Aydınlatma : 20 adet sport model muhafazalı armatörde toplam 40 adet led aydınlatma kullanılmış toplamda 4000 Watt güçünde güçlü ve tasarruflu aydınlatma sistemi kullanılarak tüm saha maksimum seviyede aydınlatılmaktadır. Ayrıca led panolu score board mevcuttur. Aydınlatmalar kapalı alan ve tribün bölümüyle beraber 12 adet spot ışıkla desteklenmiştir.

Saha ısıtma sistemi : 2 adet 10 m radyan boru toplam 20 metre  ve  2 adet 6000 kWa gücünde  motorlara  sahip dev , doğalgaz ısıtıcılı bağımsız 2 ayrı sistem kullanılarak tüm saha ısıtılmaktadır. Bunun dışında mekan kapamada kullanılan izolasyon sıcak ve soğuk havaya karşı saha korumaktadır.

Saha kapama : Toplam 7 taşıyıcı hat üzerine desteklenmiş çok sayıda ara profille betona gömülmüş ve ayriyetten monte edilmiş 450  m2 alana yayılan 7 m yüksekliğinde yapılmıştır. Tavan yükseklik ve kapladığı alan büyük yaş grupları için standart ölçülerdedir .

Saha görsel ve güvenlik : Sahanın her alanında kulübümüzün takım ve sporcularına ait resim görselleri kullanılmış plakalar halinde  koruma minderleriyle çarpmalara karşı güvenlik önlemleri alınmıştır.

Ek kullanım alanları: Sahalarımızın içinde 2 adet soyunma odası bay - bayan wc , malzeme odası , depo 3 adet giriş ve acil çıkış kapısı bulunmaktadır.

Havalandırma Sistemi: Sanayi tipi havalandırma fonlarıyla desteklenmektedir.

Bahçeşehir Basket Vaditepe Kapalı Spor Salonu

Şehit Savcı Selim Kiraz İlkokulu
Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi, Hilal Cd. No2, 34500 Başakşehir/İstanbul
(0212) 801 43 43